1030-319S-PODX-WH-S330-BV
Rig: Stainless 1.5in lead. Wheel: White polyolefin, donut style, plain bore. Attach: Plate 2.5×3.625, holes 1.75×2.875 to 1.75×3, for .3125in. Options: Vertilock brake. Order: 115-364
Additional information
| Product Type | Swivel |
|---|---|
| Caster Series Finish | Light Medium Duty, Stainless |
| Capacity | 300 lb |
| Height | 4.125 in. |
| Weight | 1.798 lb |
| Wheel Color | White |
| Wheel Bearing | Plain Bore |
| Wheel Diameter | 3 |
| Wheel Tread Core | Donut Style, Polyolefin |
| Brake | Vertilock Brake |
| Caster Series | 319S |
| Attachment Type | Plate |
| Attachment Data | Bolt Holes 1.75×2.875 to 1.75×3" |




