2060-532Z-RSNP-BB-S600
Rig: Zinc no lead. Wheel: Blue soft rubber, black nylon core, sealed precision ball bearing. Attach: Plate 4×4.5, holes 2.625×3.625 to 3×3, hole .375in. Options: None. Order: 103-518
Additional information
| Product Type | Rigid |
|---|---|
| Caster Series Finish | Medium Heavy Duty, Zinc Finish |
| Capacity | 600 lb |
| Height | 7.5 in. |
| Weight | 4.604 lb |
| Wheel Color | Blue on Black |
| Wheel Bearing | Ball Bearing, Precision |
| Wheel Diameter | 6 |
| Wheel Tread Core | Soft Rubber on Nylon |
| Brake | No Brake |
| Caster Series | 532Z |
| Attachment Type | Plate |
| Attachment Data | Bolt Holes 2.625×3.625 to 3×3" |




